Warsztaty lalkarskie

kukielkiW dniu 22 listopada 2011r. na terenie świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Brzozowie odbyły się Warsztaty Lalkarskie. Organizatorami byli pracownicy poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Brzozowie:   psycholog  Anna Ruchlewicz oraz pedagog Beata Konieczna we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Brzozowie. Osoba prowadząca Pani Hanna Kośmicka z Gdańska zapoznała uczestników z autorską metodą wykonywania szmacianych lalek. Warsztaty miały na celu przygotowanie dorosłych do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Kursanci bez umiejętności szycia,  z ogólnie dostępnych materiałów, własnoręcznie wykonali trzy lalki.

Technika ich wykonania jest na tyle prosta, że można ją wykorzystać do pracy z dziećmi przedszkolnymi oraz osobami niepełnosprawnymi  intelektualnie, a jednocześnie na tyle otwarta, że nie ogranicza twórczej fantazji i pozwala stworzyć lalki bardzo wyrafinowane. Uczestnikami powyższych warsztatów byli nauczyciele szkół i przedszkoli powiatu brzozowskiego (wśród nich liczna grupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego), pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliznem, Świetlicy Socjoterapeutycznej w Brzozowie, a także przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Brzozowie. W sumie 35 osób. Spotkanie przebiegało w swobodnej, radosnej i twórczej atmosferze, co niewątpliwie sprzyjało integracji środowiska wychowawców z naszego terenu.kukielki1

Organizatorzy dziękują Pani Dyrektor Barbarze Kozak i  Pani Kierownik Iwonie Fijałce za udostępnienie świetlicy oraz życzliwość i pomoc w realizacji powyższego przedsięwzięcia.

 

 

Hanna Kośmicka   http://www.pacynki.pl/


Skip to content